Kolekcjoner

Zbigniew Wypijewski jest aktywnym członkiem KUTW od dwóch lat. Wykazał się już zdolnościami aktorskimi w nowopowstałej grupie teatralno – kabaretowej.Zapisał się na warsztaty malarskie, aby doskonalić swój talent. W domowym zaciszu pisze wiersze. Jest również kolekcjonerem pamiątek, które są dla niego bezcenne, niezależnie od ich faktycznej wartości.
Zbyszek z wykształcenia jest technikiem mechanikiem ze specjalnością obróbka plastyczna. Kilka lat pracował w wyuczonym zawodzie. Potem przeszedł do Straży Miejskiej. Od dwóch lat jest na emeryturze.
Mieszka na Bartodziejach, w lokalu prawie 100 metrowym. Wszystkie ściany, drzwi, niemalże każda powierzchnia jest miejscem ekspozycji. Są obrazy, motyle, słonie, pamiątki z podróży, maskotki, ceramika, aniołki, indiańska makatka, chustka charlejówki. Wszystkie przedmioty mają swoje miejsce. Są poukładane, świetnie skomponowane.
Lubię obrazy bez ramy. Uważam, że wtedy są one „wolne”. Mam szczególną słabość do krajobrazów i przyrody. Próbuję nawet rysować to, co widzę. Swoich prac nie zaprezentowałem jeszcze w swoim prywatnym muzeum. Uważam, że nie zasługują one na miejsce w mojej galerii – mówi samokrytycznie kolekcjoner.
Zbyszek jest pedantem, świetnie zorganizowanym człowiekiem. Przywitał się i zaraz zaprowadził do jadalni, gdzie już była przygotowana zastawa stołowa i pyszny deserek. Miałam okazję zjeść posiłek przygotowany na ponad stuletnim dębowym, okrągłym stole. Nieopodal stał również bufet, który prawdopodobnie również jest ponad wiekowy wspomina cudowne koleżeńskie spotkanie, Bożena Sałacińska.

{gallery}/kolekcjoner{/gallery}

 

Leave a comment