Parlamenty zaliczone

 

Na wycieczkę  do Strasburga seniorzy KUTW zaprosili zaprzyjaźniony Uniwersytet Każdego Wieku w Bydgoszczy działający przy Wyższej Szkole Bankowej. Ogółem z Bydgoszczy do Strasburga pojechało 93 seniorów.
Poseł Janusz Zemke był jak zwykle bardzo gościnny dla swoich  gości z grodu nad Brdą. Sam opowiadał o pracy europarlamentu. Przedstawił główne problemy, którymi zajmuje się Unia Europejska.
Mieliśmy okazję spotkać się z Januszem Zemke w sali, w której akurat skończyło się spotkanie europosłów z z-cą przewodniczącego,  Jackiem Protasiewiczem. Byliśmy tym faktem niezwykle poruszenimówi Krystyna Mitkowska.
Gmach europarlamentu w Strasburgu jest niezwykle okazały. Poznaliśmy  salę obrad, w której decyduje się o najważniejszych sprawach dotyczących nie tylko naszego kontynentumówi z dumą Alina Holka.
Eurodeputowany zaprosił  wszystkich seniorów na obiad w stołówce europarlamentu. Opłacił również przewodniczkę, która oprowadziła grupę po mieście. Poznaliśmy niezwykłą historię francuskiego miasta oraz charakterystyczne dla niego zabytkiuzupełnia Barbara Kowalczyk.
W czasie naszego pobytu w Strasburgu, odbywała się sesja Parlamentu Europejskiego. Mieliśmy więc okazję spotkać wielu naszych deputowanych. Jedną z takich osób była prof. Joanna Senyszyn. Jak zwykle uśmiechnięta, chętnie odpowiadała na nasze pytania oraz pozowała do zdjęćrelacjonuje Lila Kazubowska.
Ostatnim akcentem pobytu w Strasburgu był rejs statkiem po rzece Ren. Zobaczyliśmy  miasto od strony wodydodaje Elżbieta Wolińska.

{gallery}parlament{/gallery}