W Centrum Finansowym Europy

Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z 793 roku. W roku 843 Frankfurt był przejściowo siedzibą królów Franków Wschodnich. Tutaj odbywały się zarówno wybory władców jak i ich koronacje. Obecnie Frankfurt  jest znaczącym miastem metropolitalnym w zakresie finansów i transportu całej Europy Zachodniej..

We  Frankfurcie  nie ma zbyt wiele zabytków. Miasto zostało doszczętnie zniszczone w czasie II  Wojny Światowej.  Jednym z ciekawszych miejsc jest  Steinernes Haus , czyli Kamienny Dom. Mieści się w nim  galeria sztuki. Warte obejrzenia są również  gotycki Kościół Św. Bartłomieja, Dom Goethe’go wraz z muzeum oraz zabytkowy Ratuszopowiada przewodniczka, Ewa  Drążkiewicz

Frankfurt nad Menem nazywany jest także Mainhattan, Bankfurt lub „wioską przy lotnisku”. Nowoczesna zabudowa miasta do złudzenia przypomina Nowy Jork. To największe skupisko drapaczy chmur w Europie.  Aż 10  wieżowców przekracza wysokość 150 metrów. W tym kompleksie znajdują się  między innymi  Commerzbank Tower i Messeturm . Budynki  te są uznawane  za najwyższe w krajach Unii Europejskiej. Druga nazwa jest zasługą znacznej ilości instytucji finansowych, jakie mają siedzibę w tym mieście. Swoje Centrale mają tu  Deutsche Bundesbank, Niemiecki Bank Federalny oraz oddział Banku Światowego. Na nazwę „wioski przy lotnisku” Frankfurt zasłużył dzięki jednemu z największych lotnisk, przez które przewija się ponad 40 mln pasażerów rocznie.Miasto liczy 680 tysięcy mieszkańców. Gęstości zaludnienia wynosi 2.706 osób na kilometr kwadratowy.

Frankfurt nad Menem zrobił na mnie duże wrażenie. Czułam się jak na Manhatanie w Nowym Jorkumówi szczęśliwa Barbara Marcinkiewicz.

{gallery}frankfurt{/gallery}

Leave a comment