Dostaną certyfikaty

Dostaną certyfikaty

Ukończenie sześciomiesięcznego kursu upoważnia ich do otrzymania certyfikatu. Dokument ten będzie przepustką  do podjęcia kursu w zakresie szybkiego czytania. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2014 roku.

Ćwiczenia  rozwijające zdolności poznawcze, rozpoczęły się w pażdzierniku 2013 roku. Z uwagi na duże zainteresownie kursem, chętnych podzielono na dwie grupy. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, po dwie godziny lekcyjne, dla kazdej z grup.

Wcześniej, tego typu ćwiczenia organizowałam dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz grup zawodowych. Prowadzenie zajęć z seniorami było dla mnie nowym doświadczeniem. Po ich realizacji mogę stwierdzić, że możliwości percepcyjne seniorów nie odbiegają od osób młodszych. Na początku, walczyłam z ich błędnym przekonaniem, że coś nie da się wykonać, zrobić, zapamiętać. Jak KUTW-owicze uwierzyli w swój geniusz, zajęcia nabrały tempamówi zadowolona ze wspólnego sukcesu,  Bożena Sałacińska.

Trening pamięci wymagał od nas, stałej uwagi, koncentracji, myślenia logicznego, przyczynowo – skutkowego. Różnorodność  ćwiczeń powodowała, że tempo naszej pracy znacznie się poprawiało, a  czas zajęć zawsze szybko upływałwspomina Alina Grzegórska.

Zdobyte umiejętności szybkiego uczenia się, wykorzystuję podczas uczenia się wierszy. Czuję, że lepiej kojarzę, stosując np. wizualizację. Zafascynowała mnie równiez technika szybkiego czytania. Przez okres przerwy w zajęciach, będę pracowała nad likwidacją fonetyzacji czytaniamówi radośnie Janinka Lackner. 

{gallery}pamiec{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Close Menu