Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Elka Łukomska w “Kamienicy 12”

Elka Łukomska w “Kamienicy 12”

 

 Kolejna prezentacja dorobku artystycznego

W “Kamienicy 12” przy ul. Długiej zaprezentowała swoje obrazy Elka Łukomska. Jest to Jej kolejny wernisaż.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się poeta Zdzisław Pruss, artysta malarz – Stanisław Stasiulewicz. Byli również   bydgoscy malarze, z którymi współpracuje nasza utalentowana koleżanka.Najliczniejszą grupę stanowili słuchacze KUTW.

Wystawę otworzył Stanisław Stasiulewicz. Przedstawił Elkę jako utalentowaną kolorystkę. Podziwiał jej talent i determinację w dążeniu do ideału. Następnie zabrała głos sama autorka prac. Opowiedziała o swojej drodze i pasji do tworzenia, utrwalania tego, co spostrzega podczas spacerówrelacjonuje Ania Kaźmierczak.

Przewodnicząca Rady, Bożena Sałacińska, opowiedziała o początkach pracy twórczej seniorów na KUTW, o pierwszych zajęciach plastycznych w Ostromecku, które początkowo prowadziła Hanna Parucka. Z tej grupy wyłoniły się największe talenty. Wśrod nich znalazła się – Elka, która pernamentnie kontynuuje swoją edukację.  Korzysta z warsztatów plastycznych, plenerów artystycznych z wybitnymi bydgoskimi plastykami. Efektem jej pracy jest obecny wernisaż, z którego wszyscy jesteśmy dumni.

{gallery}ela_kamienica{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Salacińska i Edwin Bir


 

Dodaj komentarz

Close Menu