Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Elka Rogowska laureatką IX Juwenaliów w Warszawie

Elka Rogowska laureatką IX Juwenaliów w Warszawie

 Elka naszą dumą i radością

Elka Rogowska jest laureatką IX Juwenaliów w Warszawie.W kategorii literatura zajęła III miejsce. Na konkurs przesłała opowiadanie, które jest częścią dużej całości. Nasza koleżanka pisze książkę o NAS – o seniorach!

– Jest to opowiadanie o kobiecie, która po przejściu na emeryturę próbuje odnależć się w nowej rzeczywistości.Chcąc przystosować się do niej, poszukuje swojego miejsca. W  sposób humorystyczny  przedstawiam sceny , które rozgrywają się na oczach bohaterki. Wraca ona do przeszłości z nostalgią, idealizując niektóre fakty. Książka inspirowana jest  moim pobytem na KUTW. Jest to wytwór  mojej wyobrażni. Miejsca i zdarzenia są często autentyczne, a bohaterowie fikcyjni  mówi z uśmiechem laureatka.

Elka Rogowska – to niezwykle utalentowana  KUTW-owiczka. Jest płodną malarką. Niedawno miała wernisaż swoich prac w Klubie “Modraczek”. Aktualnie przygotowuje się do przeglądu plastycznego, który odbędzie się w Toruniu. Kilka miesięcy temu utworzyła “Teatrzyk”. Jest jego scenarzystką, reżyserem, choreografem, scenografem. Z powodzeniem wystawiła przedstawienie pt. “Obraz malowany poezją Agnieszki Osieckiej”. Prezentowała go KUTW-owiczom oraz w klubach seniorskich w Bydgoszczy. Jej grupa teatralna zaprezentowała się również brawurowo we Włocławku, podczas imprez towarzyszących I Kujawsko – Pomorskiemu Forum Seniorów.
Nasza laureatka cały czas doskonali swój warsztat malarski. Korzysta z warsztatów plastycznych prowadzonych przez bydgoskiego artystę, Stanisława Stasiulewicza. Elka bierze udział w projektach “Sztuka w samo południe”, “Piątki ze sztuką”, chodzi na niemal wszystkie wystawy i wernisaże. Brała udział w warsztatach literackich, poszerzając sobie wiedzę na temat konstruowania wypowiedzi pisemnej. Ich efektem jest  nagrodzona praca konkursowa.

{gallery}ave_rogowska{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Close Menu