Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Triumf życia i miłości

 Triumf życia i miłości, czyli piosenki Edith Piaf w wykonaniu Moniki Węgiel.

W każdym niedzielnym koncercie “Rzeki Muzyki”, bierze  udział liczna grupa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Przed koncertem pojawił się na scenie Ato  Boldon, który zachęcał widownię do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Bydgoszczy. Rozdał 4 podwójne wejściówki na zawody sportowe.

Przed koncertem zebrani w amfiteatrze uczcili minutą ciszy ofiary lipcowego zamachu w Nicei.
Potem ze sceny na wodzie, popłynęły przeboje Edith Piaf takie jak: „La vie en rose”, „Padam, padam” czy „Milord”. Śpiewała je brawurowo aktorka i wokalistka – Monika Węgiel.

Artystka pochodzi z Wrocławia. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród, m.in. na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej “Wielka Woda”,  na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Od kilku lat związana jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie grała m.in. w spektaklach muzycznych “To idzie młodość” oraz  w widowisku “Tych lat nie odda nikt” z piosenkami Władysława Szpilmana.
Bardzo dobre recenzje zebrał debiutancki album artystki “Carte Blanche”. Znalazło się na nim 15 utworów, głównie najsłynniejszych przebojów Edith Piaf, ale także z repertuaru Jacques’a Brela oraz Czesława Niemena. W Bydgoszczy w piękny sposób interpretowała piosenki Edith Piaf.

{gallery}piaf{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Close Menu