Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Mistrzostwa Świata w Bydgoszczy

Mistrzostwa Świata w Bydgoszczy

 Inauguracja na Wyspie Mlyńskiej

Uroczyste wniesienie flag, ślubowanie sportowców i trenerów oraz występ artystyczny Agnieszki Twardowskiej zainaugurowały na Wyspie Młyńskiej Akademickie mistrzostwa świata w strzelectwie w Bydgoszczy.
Ceremonia otwarcia rozpoczęła się od uroczystej defilady z przedstawicielami wszystkich 29 reprezentacji, które wezmą udział w mistrzostwach świata. Oczywiście nie zabrakło Polaków z Klaudią Breś, uczestniczką igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, która w imieniu sportowców złożyła ślubowanie. Tekst przysięgi trenerów odczytał szkoleniowiec czeskiej reprezentacji.

Uroczystość, na którą przybyło około 200 kibiców, uświetnił koncert absolwentki UKW, uczestniczki The voice of Poland oraz Moja twarz brzmi znajomo Agnieszki Twardowskiej.

Sportowcy do walki o medale przystąpią w środę. Łącznie zostanie rozdanych 15 kompletów medali. Polskę będzie reprezentować 32 rodaków, w tym 4 przedstawicieli bydgoskich klubów: Jakub Werys, Bartosz Jasiecki, Anita Stankiewicz i Klaudia Breś.

Zmagania o medale odbywać się będą na strzelnicach przy ul. Gdańskiej 163 i Rynkowskiej 9 oraz na kortach tenisowych Zawiszy, gdzie zaplanowano także ceremonie wręczania medali (codziennie o godz. 18:00).

Mistrzostwa początkowo miały odbyć się w Meksyku, ale po jego rezygnacji imprezę przyznano Akademickiemu Związkowi Sportowemu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Współorganizatorem jest CWZS Zawisza, a partnerem – miasto. Prof. Bernard Mendlik wystąpił w dwóch rolach – współorganizatora i dyrygenta chóru akademickiego.
{gallery}strzelanie{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Close Menu