Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

“Andrzejki” z dobrą wróżką

“Andrzejki” z dobrą wróżką

 Zabawa w Hotel Parku

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy na miejsce „ANDRZEJKOWYCH” szaleństw wybrali ponownie przestronne salę restauracji PARK HOTEL.

W czasie zabawy JAK ZA DAWNYCH LAT nie zabrakło przebojów z lat młodości. Były tańce i chóralne śpiewy.  Przewodnikiem po piosenkach z lat 70 i 80-tych był niezawodny jak zwykle JUREK PATERSKI. Głównym punktem programu były tradycyjne wróżby andrzejkowe. Halinka Idzikowska – Banasiak  wcieliła się we wróżkę jak z bajki. Wystąpiła w białej sukni z 5 metrowym trenem. Pochylona nad księgą horoskopów, wszystkim chętnym przedstawiała to, co ich dobrego czeka w przyszłości.

Na zakończenie zabawy Halinka, wykazując się dużym poczuciem humoru, ubrała  suknię  PRIMABALERINY.  W tym stroju wystąpiła z Andrzejem Zasadą. Parodiowali casting do zespołu “Kazimierki”. W zabawie uczestniczyła  trójka Andrzejów. Solenizanci zostali uhonorowani drobnymi upominkami i życzeniami stu lat.

Miłym akcentem imprezy była wizyta Ireneusza Nitkiewicza, Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD. Dyrektor Biura Poselskiego Janusza Zemke wystąpił w roli św. Mikołaja. W imieniu europosła Janusza Zemke wręczył wszystkim uczestnikom zabawy podarunkowe kalendarze na rok 2017. W części artystycznej wystąpiły rodzinne grupy Zasadów i Kochańskich. Nie zabrakło również indywidualnych, spontanicznych wystąpień.

W skład menu imprezy ANDRZEJKOWEJ wchodził: rosół z makaronem i rolada drobiowa z pieczarkami. Na deser serwowano pyszne domowe ciasta oraz gorące napoje i różnego rodzaju soki.   A wszystko za jedyne 50 zł od osoby.  Kwota ta wystarczyła również na opłacenie muzyki na żywo w wykonaniu Jurka Paterskiego  – mówi organizatorka zabawy,  Jadwiga Obrzeżgiewicz

{gallery}andrzejki_2016{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Lila Kazubowska. Tadeusz Kochański

 

Dodaj komentarz

Close Menu