Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ameryka, Ameryka, ……

 Ulka i Jurek Puzowscy w  “Casimirusie”

 – Wycieczkę  marzeń rozpoczęłam z mężem, Jurkiem, od spaceru po Broadway’u w Nowym Yorku. Następnego dnia mocne uderzenie. Pojechaliśmy do  Bufallo, gdzie oglądaliśmy Niagara Falls. Potem było Chicago, Nebraska- Omaha, Wyoming- Cheyenne, Utah- Salt Lake City, Sacramento-Kalifornia i San Francisco. Po intensywnym zwiedzaniu, przyszedł czas na 7 dniowy wypoczynek w Honolulu na Hawajach.

Po Hollywood, pojechaliśmy do San Diego przez Los Angeles, potem Meksyk. W Las Vegas byliśmy w kasynie gry.
W programie wycieczki było całodniowe zwiedzanie Grand Canyonu. Miałam okazję obejrzeć kanion z okien samolotu. Był to widok zapierający dech w piersiach.

W Tennessee, zwiedzaliśmy posiadlość Presleya oraz Hotel Peabody z kaczkami. W stolicy country, Nashville byłam z mężem  w Wildhorse Saloon na wieczorze country z tańcami. W Atlancie zwiedzaliśmy Centrum Olimpijskie przygotowywane na sierpniowe Igrzyska. W Miami zwiedzaliśmy m.in. dom Hemingway’a.  Podczas wyprawy mieliśmy okazję zobaczenia  Centrum Kosmicznego NASA, na przylądku Kennedy-ego. W Waszyngtonie braliśmy udział w Święcie Dziękczynienia przed Capitolem.

Wycieczkę zakończyliśmy w Nowym Yorku. Tam zwiedzaliśmy Manhattan, Fifth Avenue, Central Park, Siedziba ONZ, WTC, Statuę Wolnosci, Wall Street, Lincoln Center. Wycieczka po USA trwała od 2 listopada do 1 grudnia 1996 r. Naszym środkiem transportu były autobusy liniowe “Greyhaound”. Na Hawaje lecieliśmy amerykańskimi liniami “Delta” powiedziała, nasza podróżniczka, Ulka Puzowska.

Mamy z Ulką wiele ciekawych wspomnień, przygód. W 2010 roku np. wypłynęliśmy w rejs statkiem wycieczkowym “Jewel of the Seas” po Morzu Karaibskim. Odwiedziliśmy wtedy takie kraje jak Haiti, Kolumbia, Panama, Costa Rica i Wielkie Kajmany. Ogólnie w  czasie naszego wspólnego życia odwiedziliśmy z małżonką ponad 60 krajów światastwierdził Jurek Puzowski.

{gallery}ameryka{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Close Menu