Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ksiądz prof. M.Kuciński w “Casimirusie”

 O kardynale Reizingerze

Ksiądz kanonik spotkał się z seniorami Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Członkom Klubu “Casimirus” wygłosił  wykład na temat: “Czy przesłanie kardynała Reizingera jest nadal aktualne?”

Ksiądz, dr Mariusz Kuciński jest prof. KPSW, proboszczem parafii św. Mateusza w Fordonie. Jest  wykładowcą w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy. Poza tym jest dyrektorem jedynego na świecie “Centrum  Studiów Kardynała Reizingera” z siedzibą w KPSW  w Bydgoszczy. Przez wiele lat pracował w Watykanie. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego bydgoskiego biskupa, Jana Tyrawy. Jest  organizatorem Międzynarodowych  Konferencji Naukowych.

Po wykładzie klubowicze zasypali wykładowcę pytaniami dotyczącymi  między innymi pracy administracji watykańskiej, dokonań Papieża Benedykta XVI.
Każdy z uczestników spotkania otrzymał materiały informacyjne Fundacji Watykańskiej oraz zdjęcia: papieża Benedykta XVI  i papieża Franciszka.

{gallery}kucinski{/gallery}
Zdjecia z Górnej Bawarii, gdzie urodził się Papież Benedykt XVI przekazała nasza podróżniczka – Ulka Puzowska.{gallery}kucinski_2{/gallery}
 

Dodaj komentarz

Close Menu