Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Debata w Ratuszu

 o bezpieczeństwie seniora

Do władz miasta docierają informacje, że bydgoscy seniorzy nie czują się bezpiecznie na ulicach. Z inicjatywy Bydgoskiej Rady Seniorów zorganizowano w Urzędzie Miasta debatę mającą na celu zdiagnozowanie problemu i podjęcie działań, które mogą zniwelować zagrożenia drogowe.

W debacie poza BRS uczestniczyli pracownicy Ratusza, Policji, Straży Miejskiej, Ratownicy Medyczni oraz przedstawiciele ZDMiKP. Pod adresem Zarządu Dróg wysunięto zarzut, że przejścia dla pieszych w Bydgoszczy powinny być lepiej oświetlone. Z tym poglądem nie zgodził się Wojciech Nalazek, naczelnik wydziału inżynierii ruchu w ZDMiKP.

Wśród seniorów pojawiły się postulaty naniesienia niebezpiecznych przejść dla pieszych na bydgoską mapę zagrożeń oraz wyprodukowanie spotów radiowych oraz telewizyjnych na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych przez osoby starsze.
Z inicjatywą rozdawania elementów odblaskowych wyszło Stowarzyszenie “Sławek i przyjaciele”. W Walentynki w Galerii Pomorskiej od godz. 16-oo do 19-oo będą rozdawali odblaskowe serduszka.
Policjanci z Prewencji zadeklarowali kolejną edycję programu “Bezpieczny senior”. Kurs dla kierowców 60+ obejmować będzie część teoretyczną w zakresie nowości w przepisach ruchu drogowego, pierwszą pomoc medyczną. W części praktycznej seniorzy będą mogli sprawdzić się w jeździe samochodem w warunkach poślizgu. Kurs planowany jest na przełomie marca i kwietnia ( informacja ukaże się na stronie KM Policji w Bydgoszczy).

Polecane strony:
www.piesi.bydgoszcz.pl – można zgłaszać niebezpieczne miejsca nie tylko dla seniorów oraz zapoznać się z istniejącą już    mapą barier
www.y4u.pl – informacja o działaniach profilaktycznych Stowarzyszenia “Sławek i przyjaciele” ph. “Odblask to nie obciach”.

{gallery}brs_odblaski{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Close Menu