Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Bydgoski Festiwal Nauki

 Łapią bakcyla nauki

“Złap bakcyla nauki” – to hasło festiwalu organizowanego przez środowiska akademickie i pozauczelniane. W tym roku wspólne działania podjęli: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK i Bydgoska Szkoła Wyższa.

Inauguracja festiwalu odbyła się w Auli Copernicanum. Tu można było nie tylko wysłuchać wykładu prof. Karola Kacprzaka z UAM w Poznaniu pt. „O czym śpiewają białka?”, ale też zobaczyć pokaz pt. „Paradoks kromki chleba z masłem”, który przygotowało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia. Spotkanie uświetnił występ Tobiasza Staniszewskiego, finalisty 6. edycji „The Voice of Poland”.

Najbliższe dni zapowiadają się bardzo ciekawie, bo organizatorzy przygotowali bogatą ofertę. Podzielona ona została na 7 ścieżek tematycznych: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną i nauk o zdrowiu. Zajęcia podzielono również na grupy wiekowe: przedszkolaki, dzieci, młodzież, dorośli. W ofercie zajęć uwzględniono również seniorów. (więcej na www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl).
Zakończenie festiwalu w sobotę, dnia 27 maja na Wyspie Młyńskiej. O godz. 12-oo rozpocznie się piknik naukowo-rodzinny z licznymi atrakcjami.

{gallery}festiwal_nauki{/gallery}
Zdjęcia: Filip Kowalkowski – Express Bydgoski, Andrzej Obiała – UKW

 

Dodaj komentarz

Close Menu