Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jasiek w szpitalu

 W świetle reflektorów

W poniedziałek (10.07.2017) odbyło się przekazanie uszytych jaśków dzieciom ze szpitala im. Antoniego Jurasza. W zorganizowanej przez Zielone Arkady akcji “Uszyj Jasia” uszyto 246 poszewek na poduszki, które trafiły na sale Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży, Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii, Kliniki Pediatrii Alergologii i Gastroenterologii, a także Kliniki Psychiatrii.
 
Do tej społecznej akcji przyłączyli się również  słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Swoim zaangazowaniem chcieliśmy przyczynić się do radości maluchów przebywająch w szpitalu – powiedziała w wywiadzie radiowym, Barbara Piłat.
Akcja “Uszyj Jasia” pozwoliła już na uszycie ponad 12 tysięcy poszewek dla szpitali i hospicjów pediatrycznych w całej Polsce. Do tej puli z dumą doliczyć można prawie 250 sztuk, uszytych w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy.

Dla dzieci przebywających w szpitalu mały, kolorowy jaś, to coś więcej niż tylko poduszka. To odrobina tak potrzebnej tam radości i optymizmu. mówiła Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad, dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

{gallery}jasiek{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Agnieszka Kurczych

 

Dodaj komentarz

Close Menu