Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Harmonijki – klasycznie, rozrywkowo, szantowo

 Koncert z cyklu “Rzeka Muzyki”

Harmonijki ustne królowały na kolejnym, wakacyjnym koncercie z cyklu “Rzeka Muzyki”. Liczną grupę melomanów stanowili wyedukowani muzycznie słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zespół Harmonijek Ustnych „Animato” został założony w 1978 roku i jest najdłużej działającym zespołem kameralnym w Szczecinie. „Animato” to zespół unikatowy o bogatym dorobku artystycznym, będący stałym gościem polskich i europejskich festiwali muzycznych. Działa aktywnie w kraju i zagranicą dając kilkadziesiąt koncertów rocznie. Swoją muzykę prezentował publiczności we Włoszech, Bułgarii, Niemczech, Szwecji, Estonii, Holandii oraz w …… Bydgoszczy.
Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna), Piotr Bieliński (harmonijka akordowa) oraz Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa) to tworzący trio muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej, koncertujący w niezmienionym składzie od 1992 roku.

Jak wygląda i brzmi harmonijka chromatyczna, jak akordowa, a jak basowa? Jak pełne i różnorodne brzmienie tworzą razem? O tym mogła przekonać się publiczność, która wysłuchała zespołu harmonijek ustnych. “Animato”  udowadnił widzom, jak wszechstronnym instrumentem potrafi być harmonijka.

Grupa zaprezentowała się bydgoszczanom w repertuarze muzyki klasycznej i standardach jazzowych i swingowych. Zagrali również polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

{gallery}harmonijki_rzeka{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz

Close Menu