Po zdrowie i urodę do Truskawca

 Sanatorium na Ukrainie

Truskawiec to jedno z najstarszych i najbardziej znanych uzdrowisk na Ukrainie. Położony na malowniczym przedgórzu Karpat w odległości 100 km od Lwowa i 90 km od ukraińsko-polskiej granicy. Jest  tu 15 źródeł   unikalnych w skali światowej:m.in Naftusia, Sofia, Maria, Bronisława, Józia, Edward. Sanatorium „Szachtar” jest jednym z najlepszych balneologicznych ośrodków w Truskawcu. Jest to duży siedmiopiętrowy kompleks, obejmujący część sypialną, pokoje 1, 2, 3 osobowe z łazienkami,  centrum medyczne i diagnostyczne,  stołówkę  i kawiarnię.
Sanatorium leży w malowniczej dolinie, która otoczona jest ze wszystkich stron pasmem Karpat Wschodnich. Sanatorium ma pozycję lidera, dzięki stosowaniu najnowocześniejszej aparatury medycznej i bazy zabiegowej.  Można tu korzystać  z dużego basenu rehabilitacyjnego, sauny, siłowni, pijalni wód, wypożyczalni rowerów, biblioteki, salonu kosmetycznego.

Goście „Górnika” mogą liczyć na smaczne wyżywienie.  Na każdy z trzech posiłków można samemu  wybrać z MENU te potrawy, które nam odpowiadają. Dania są przygotowywane zgodnie z zaleceniami lekarzy. W skład indywidualnych diet wchodzą pyszne surówki. Do każdego posiłku  serwowane są owoce. Spełniane są również osobiste życzenia odpoczywających. Dwa razy w turnusie na stołach gościł KAWIOR ASTRACHAŃSKI.

Prawie każdego dnia była możliwość uczestniczenia w bogatym programie rozrywkowym.  Poza  wieczorkami: zapoznawczym i pożegnalnym najwięcej emocji wzbudził „WIECZÓR UKRAIŃSKI”. Była to niepowtarzalna okazja posmakowania specjałów lokalnej kuchni.  Do tańca  w karczmie ALIBI przygrywał światowej sławy zespół folklorystyczny „BARWY KARPAT”.  Bawiono się  przy polskich i ukraińskich piosenkach. Oczywiście nie zabrakło „Sokołów” i „Szła dzieweczka”.   W sanatorium „Szachtar” wystąpił zespół „Sąsiedzi” z Truskawca. Międzynarodowej publiczności  dziewięćdziesięciolatkowie zaprezentowali  się w repertuarze polskim i ukraińskim.
Dla słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zarezerwowano termin świąteczny w dniach: 23 marca do 4 kwietnia 2018 roku.

{gallery}truskawiec{/gallery}
Zdjęcia i tekst: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz

Close Menu