Wszyscy jesteśmy aniołami

 Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie, z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.  To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym,  zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

Sekcja wolontariacka działająca w strukturach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkała się, aby powspominać sukcesy sekcji oraz ludzi, którzy wykazali się największą aktywnością w organizowanych imprezach, akcjach charytatywnych. Grupa pod kierownictwem Zosi Jaworskiej współpracuje m.in. z przedszkolem na Osowej Górze i Domem Samotnej Matki.
Każda wizyta wiąże się z pozyskiwaniem prezentów lub zbieraniem pieniędzy na ich zakup. Sekcja przygotowuje krótkie programy artystyczne, aby rozbawić tych, którzy tej radości życiowej zostali pozbawieni. Aktualnie grupa intensywnie pracuje, aby przygotować uroczyste spotkanie wigilijne naszym słuchaczom, które odbędzie się w Restauracji „Zatoka”. Lilka Kazubowska obdarowała  zebranych naszyjnikami własnoręcznie wykonanymi. Bożenka Wysocka przyniosła swoje wypieki.

Wolontariuszy poza sekcją mamy wielu. Członkowie Rady Słuchaczy, sekcyjni, aktywni członkowie KUTW, pracują za darmo na rzecz swoich kolegów i koleżanek. Daje to obopólną radość. Osoby, które włączają się do akcji zbierania pieniędzy na rzecz np. poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę, mają dobre serce. Jesteśmy aniołami dla siebie i innych i to jest piękne!

{gallery}anioly_wolontariat{/gallery}
Zdjęcia i tekst: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz

Close Menu