KUTW-owicze w ławkach i na ścianie

 Najdłuższe rzeki świata

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy rozpoczęli pracę  w nowym,  2018 roku. Wszystkie zajęcia odbywają się w sali, w której aktualnie prezentowane są zdjęcia KUTW-owiczów. Wystawa zatytułowana  „Retro spojrzenie na współczesną Bydgoszcz” jest podziwiana przez studentów – seniorów.
Podczas zajęć z treningu pamięci, uczestnicy kursu doskonalili spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Prowadząca zajęcia, Bożena Sałacińska prezentuje nam slajdy z konkretnymi ćwiczeniami. Każdy musi wykonać ćwiczenie samodzielnie. Potem sprawdzamy poprawność i szybkość wykonania zadania  mówi Małgorzata Kalkowska.

Podczas dzisiejszych zajęć nauczyliśmy się 10 najdłuższych rzek świata. Potrafimy wymienić je kolejno lub w dowolnej kolejności. Każdy z nas potrafi odpowiedzieć, która z rzek jest dłuższa Mekong czy Huang – Ho,  Która w kolejności co do długości jest np. Missisipimówi z dumą Brunon Pietrzak.

Powtórzyliśmy również to, czego nauczyliśmy się podczas poprzednich zajęć. Fascynująca dla mnie jest  szybkość przyswajania przez nas wiedzy.  Niesamowita jest również trwałość zapamiętywanych treści. Znowu uwierzyłam w to, że moje możliwości percepcyjne są ogromne mówi Agnieszka Chilmanowicz.

{gallery}foto_retro_pamiec{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz

Close Menu