Kadr z uczuciem

 Spotkanie z Markiem Chełminiakiem

Marek Chełminiak, bydgoski artysta fotografik, przyjął zaproszenie od słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. W Klubie „Casimirus” spotkał się z miłośnikami fotografii i miasta.

Od wielu lat portretuje Bydgoszcz, Toruń i inne miasta regionu. Marek Chełminiak jest fotografem i fotoreporterem pracującym dla lokalnych gazet. Jest autorem wielu albumów pokazujących piękno miast Kujawsko-Pomorskiego. Jest członkiem zarządu Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Jestem napływowym bydgoszczaninem. Urodziłem się w Toruniu. Zamieszkałem w Bydgoszczy w latach 70. Wtedy miasto wydawało mi się szare. Kiedyś jednak wybrałem się nad kanał . Zacząłem fotografować i tak  zakochałem się w tym miejscu i mieście. Mój pierwszy album o Bydgoszczy nazywał się „Bydgoszcz piękna i romantyczna” powiedział Artysta.

Bydgoszcz dzięki kanałowi i rzece  jest malownicza i fotogeniczna. W Polsce pod tym względem może się równać z naszym miastem jedynie Wrocław. Bydgoszcz w latach ubiegłych spostrzegana była jako mały Berlin. Mieszkali tutaj zamożni mieszkańcy, co można zauważyć na starych fotografiachdodaje Marek Chełminiak.

Spotkanie z panem Markiem Chełminiakiem było niezwykłe. W każdym zdaniu były emocje i miłość do miasta, które urzeka artystę. Prezentowane zdjęcia zaś zapierały dech w piersiach. Każdy z nas na nowo odkrywał uroki Bydgoszczy – mówi Danuta Bedus.

Renata Repińska zainteresowała Gościa zdjęciami prezentowanymi w sali  „Retro spojrzenie na współczesną Bydgoszcz”. Pan Marek docenił artyzm zdjęć, co bardzo mnie ucieszyłopowiedziała Zofia  Stefanowicz.
{gallery}chelminiak{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Edwin Bir

 

Dodaj komentarz

Close Menu