Teleportacja do średniowiecza

 Spotkanie z Kazimierkami

Zespół Tańca Dawnego „Kazimierki” działający przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zorganizował  warsztaty taneczne dla dzieci w czasie ferii zimowych.
Inicjatorką teleportowania dzieci w okres średniowiecza była Marta Nowaczyk, kierowniczka i choreografka „Kazimierek”.

Dzieciom kazałam zamknąć oczy, aby wprowadzić Panie, które dla uczestników półkolonii, były niespodzianką. Wszyscy potem przyglądali się sukienkom i detalom stroju grupy tanecznej. Potem zaproponowałam maluchom, ubranie nawierszników  tancerek. W ten prosty sposób seniorzy i maluchy ubrani byli w stroje z epoki średniowiecza. Mogłam więc zacząć międzypokoleniowe warsztaty tanecznemówi śmiejąc się, Marta Nowaczyk.

Po zajęciach tanecznych, Marta Nowaczyk dała dzieciom nasze rekwizyty. Maluchy miały okazję poznania tary do prania. Każde z nich mogło doświadczyć, jak wyglądało  pranie w czasach  współczesnych maszemu patronowi miasta i uczelnirelacjonuje, zadowolona, nowa członkini grupy tanecznej – Bożena Lefelbajn.

– Na zakończenie spotkania z dziećmi zaprezentowaliśmy się pięknie w dwóch tańcach. Potem były pożegnania, podziękowania. Kazimierki, każdemu uczestnikowi wspólnych warsztatów wręczyły długopisy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem – dodaje jedyny mężczyzna w grupie tanecznej, Stanisław Leśniewski.

{gallery}kazimierki_ferie{/gallery}
Tekst i zdjęcia : Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz

Close Menu