Sukces pod ciśnieniem

 Elżbieta Łukomska, Teresa Wiśniewska

„TWÓRCZOŚĆ i TWÓRCY”  to tytuł wystawy prac plastycznych, która odbyła się w Galerii Wieży Ciśnień w Bydgoszczy. Podczas wernisażu prace prezentowalo 10 artystów, którzy twórczo są związani z pracownią artystyczną malarza Waldemara Malaka. Wśród nich znalazły się słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, Elżbieta Łukomska i Teresa Wiśniewska.

 – Grupa malarzy brała udział w kilku plenerach. Na przestrzeni ostatnich lat wspólnie zrealizowaliśmy wiele projektów artystycznych, między innymi „To ja” i „Słuchając muzyki”. Prace, które prezentowane są w Wieży Ciśnień powstały w ramach wymienionych projektów oraz na plenerach malarskich w Wyrzysku, Gródku Krajeńskim oraz w Suchej. Nasza sztuka to przejaw kunsztu i pochwała niedoskonałości zarazem powiedział artysta, Waldemar Malak

Jestem dumna z tego, że nasze koleżanki zaliczają się do grona malarzy, których poziom jest ceniony i uznawany. Prace Elki, moim zdaniem wyróżniały się spośród innych. Terenia zaprezentowała równie ciekawe obrazy, ale małowymiarowe. Jestem również szczęśliwa i zadowolona z tego, że potrafimy cieszyć się sukcesami koleżanek i kolegów. Świadczyć o tym może liczba przybyłych na wernisaż KUTW-owiczów – mówi z dumą Bożena Sałacińska.

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Waldemarem Malakiem. Cieszą mnie moje prace, które powstały przy realizacji projektów. Największą jednak dla mnie radością jest to, że prace moje i Elki są pozytywnie spostrzegane  i oceniane przez naszych przyjaciółmówi Teresa Wiśniewska. Elżbieta Łukomska, wzruszona dziękuje wszystkim, za kwiaty i uznanie  ich twórczości. 
Tekst: Bożena Sałacińska
Zdjęcia: Edwin Bir i Bożena Sałacińska

{gallery}galeria_wieza{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Close Menu