W Centrum Targowo – Wystawienniczym

 I Forum Seniora Gazety Pomorskiej

W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyło się I Forum Seniora.

W imprezie uczestniczyło prawie 600 seniorów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Najliczniejszą, prawie 40-to osobową grupę, stanowili słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Seniorzy mogli skorzystać z porad ekspertów i wysłuchać ciekawych wykładów.

Do udziału w Forum Seniora zostali zaproszeni specjaliści, którzy podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą. Było dużo o zdrowiu i bezpieczeństwie, a także o nowych technologiach. Nie zabrakło także występów artystycznych. Udział w spotkaniu zorganizowanym przez Gazetę Pomorską był bezpłatny.
Jako pierwszy wystąpił prof. Aleksander Araszkiewicz, który wygłosił wykład pt: „Dbaj o swój mózg tak, jak dbasz o swoje serce”. Z kolei Leszek Guga z Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych zapoznał zebranych z tematem „Wsparcie opiekunów nieformalnych – projekt Damy Radę”. .Małgorzata Ratajczak z Banku Spółdzielczego w Koronowie mówiła nt. „Bankowości dla seniora”.

„Latarnik”,  Sławomir Krajewski zapoznał zebranych z bezpieczeństwem w sieci. Wykład „Internet nie jest taki straszny, jak go malują” cieszył się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Alicja Kozłowska z firmy Enea omówiła temat oszustów z firm energetycznych pt. „Praktyki nieuczciwych sprzedawców”. Z kolei podkom. Adam Kumkowski z wydziału prewencji KWP w Bydgoszczy mówił o  „Współczesnych zagrożeniach, czyhających na seniora, czyli oszustwach na legendę”. Uwielbiany
przez seniorów, prof. Roman Ossowski” przedstawił temat „Aktywność w okresie późnej dorosłości, a poczucie szczęścia”.
Konferencja była bardzo ciekawa, wielotematyczna,  świetnie osadzona w realiach problemów, z ktorymi spotykają się seniorzy. Ucieszyła mnie informacja, o tym, że organizatorzy myślą juz o kolejnej edycji Forummówi  Helena Piórkowska , słuchaczka KUTW.
{gallery}forum_centrum_myslecinek{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Edwin Bir

 

Dodaj komentarz

Close Menu