Już nie zatańczy

 Teresa Mondraszewska nie żyje

Dnia 9 marca 2018 roku pożegnaliśmy „Kazimierkę” Terenię MONDRASZEWSKĄ.. Po ceremonii pogrzebowej Janina Lackner, członek Rady Słuchaczy oraz tancerka Zespołu Tańca Dawnego „Kazimierki” powiedziała:
Kochajmy ludzi,  bo tak szybko odchodzą!
TERENIU!
 Dziś z żalem Cię żegnamy. W głębokiej zadumie zastanawiamy się kim byłaś? Jak żyłaś? Byłaś słuchaczką Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy oraz  „Kazimierką”,  jak każda z nas. Byłaś z nami od momentu powstania zespołu. Byłaś dobrą uczynną i życzliwą koleżanką. Osobą bardzo skromną, posiadającą dar mądrości życiowej i taką na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.
Jak żyłaś?  Życie Cię nie rozpieszczało.  Zdarzeń i marzeń było wiele, na Twej drodze.   Ostrych kamieni też nie brakowało. Ale w trudnych chwilach umiałaś zachować pogodę ducha. Mimo przykrości kochałaś i wybaczałaś. Dziś nie każdy to porafi.
Cieszyłaś się z każdego drobiazgu. W każdym człowieku widziałaś tylko dobro. Choć choroba dawała już o sobie znać, chciałaś do nas wrócić. Tak to wszystko Cię interesowało co robimy, jaki mamy program do realizacji. Niestety tą podjętą walkę o życie przegrałaś.  Wspominam nasze ostatnie spotkanie. Choć byłaś słaba, byłaś  radosna i pełna optymizmu. Niech dobry miłosierny Bóg na wysokim niebie widząc Twoje życie, Twoje czyny nie będzie Twoim sędzią lecz Zbawicielem. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
{gallery}kazimierka_pogrzeb_1{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska

————————————————————————————————————————————————————————–


Dnia 4 marca 2018 roku zmarła Teresa MONDRASZEWSKA, tancerka Zespołu Tańca Dawnego „Kazimierki”.
Udział w zespole dał Jej wiele satysfakcji i radości. Opowiadała to podczas mojej wizyty u Niej z Janinką Lackner.  Byłyśmy u Tereni 3 tygodnie temu. Była radosna, pogodna, miała jeszcze wiele planówwspomina Bożena Salacińska.
Przekazałam Tereni kwiaty wykonane przez nasze koleżanki z grupy rękodzieła artystycznego. Terenia przyjęła je entuzjastycznie dodaje wzruszona Janina Lackner.

Pogrzeb „Kazimierki” odbędzie się w piątek o godz. 13-oo na cmentarzu na ul. Wyszyńskiego.
Cześć Jej pamięci! 
{gallery}kazimierka_pogrzeb{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Ten post ma 55 komentarzy

  1. It is challenging to get knowledgeable guys and ladies with this topic, nevertheless, you be understood as there as far more you are preaching about! Thanks

  2. Im obliged for the blog post.Much thanks again.

  3. Thank you ever so for you blog article.Really looking forward to read more. Really Cool.

  4. Very informative article.Really looking forward to read more. Cool.

  5. A big thank you for your article post.Much thanks again. Awesome.

Dodaj komentarz

Close Menu