Mnemotechniki opanowane

 Zakończenie kursu

Ponad 20 osobowa grupa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy brała udział w kursie rozwijającym zdolności poznawcze. Zajęcia prowadziła trenerka, Bożena Sałacińska.
Bezpłatne treningi pamięci odbywały się raz w tygodniu, po 2 godziny lekcyjne. Od października 2017 do marca 2018 roku kursanci opanowali mnemotechniki, czyli metody szybkiego uczenia się i zapamiętywania. Mogą teraz pochwalić się posiadaną wiedzą i zdolnściami w szybkim opanowywaniu nowych, nieznanych wczesniej treści.
Ostatnie zajęcia  to same testy. Mieliśmy okazję poznać swoje tempo czytania. Poznaliśmy swój poziom rozumienia i zapamiętania tekstu po jednorazowym jego przeczytaniu. Wyniki większości z nas były rewelacyjne. Byliśmy usatysfakcjonowani – mówi zadowolona Mirosława Giedo.
Mnie najbardziej podobał się test badający poziom ineligencji niewerbalnej. Zadania na początku były łatwe, ale z kolejnymi – było coraz trudniej. Daliśmy jednak radę. Mój wynik mnie bardzo usatysfakcjonował i przekonał, że mogę dalej „studiować” – śmieje się Brunon Pietrzak.
Grupa poprawiła pamięć, spostrzegawczość wzrokową i słuchową. Są dobrze przygotowani do podjęcia kolejnego kursu. Będzie nim kurs szybkiego czytania. Cieszę z tego, że grupa chce realizować kolejny kurs z tą samą prowadzącą – mówi zadowolona Bożena Sałacińska

{gallery}mnemotechniki_zakonczenie{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz

Close Menu