Niebiański spacer z Prymasem Polski

 Abp Wojciech Polak spotkał się w Smukale z uczestnikami „Niebiańskiego Spaceru”.

Metropolita  gnieźnieński  i  zarazem Prymas  Polski,  abp.  Wojciech  Polak,  spotkał  się   w Smukale  przy  „kajaku  Jana Pawła II”  z uczestnikami „Niebiańskiego Spaceru” .

Imprezę od 6 lat organizuje Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Poświęcona jest ona pamięci koleżanek i kolegów, którzy odeszli. Jej ideą jest zaduma i pamięć.
Spacer nordic walking dedykowany był zmarłym: Janince Moszyńskiej, Czesiowi Kuźmińskiemu, Tereni Repińskiej i Mondraszewskiej oraz zmarłej kilka dni temu –  Janince Temlakmówi Genowefa Szczesik.

W spacerze wzięli udział seniorzy KUTW oraz delegacje „Agory Nestora” przy MCK i Uniwersytetu Każdego Wieku  przy Wyższej Szkole Bankowej. Do grupy jako „przyszły senior” dołączył radny miejski, Bogdan Dzakanowski. Wszyscy uczestnicy spaceru, dla podkreślenia „niebiańskości” posiadali niebieskie elementy stroju i niebieskie baloniki.
Trasa o długości 7 km prowadziła od przystanku Podkowa do „kajaku JP II” w Smukale. Tam odbyły się główne uroczystości połączone z modlitwą, wspomnieniami, recytacją poezji, śpiewaniem „Barki” i zapaleniem zniczy.
Honorowym gościem wydarzenia był metropolita gnieźnieński i zarazem Prymas Polski, abp. Wojciech Polak. Prymasowi bardzo podobała się inicjatywa bydgoskich seniorów mająca na celu upamiętnienie tych, których powołał Bóg. Pochwalił uczestników spaceru za systematyczne uprawianie nordic walking.  Sam jest również zapalonym ”kijkarzem”. Na zakończenia spotkania arcybiskup udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom „ Niebiańskiego Spaceru”.

{gallery}kijki_prymas{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Edwin Bir, Barbara Kowalczyk

 

Dodaj komentarz

Close Menu