Szukali pary?

 Rowerzyści w lokomotywowni

Drugi w tym roku wypad rowerowy, seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  zaczęli od  zwiedzania lokomotywowni Bydgoszcz Wschód. Było to możliwe dzięki życzliwości władz Spółki PKP Cargo.
Cykliści zapoznali się ze specyfiką pracy maszynisty kolejowego, zobaczyli jak przebiegają przeglądy i naprawy lokomotyw. Była też możliwość zobaczenia lokomotyw od dołu i od środka. Po zakładzie oprowadzał maszynista, instruktor Krzysztof Krauze, a proces szkolenia  przedstawiła Violetta Jurkowska.
Możliwość zwiedzenia lokomotywowni to dla mnie niezwykłe przeżycie. Nigdy wcześniej taka okazja mi się nie przytrafiłamówi zadowolona Sabina Sarbinowska.
Następnie słuchacze KUTW wsiedli na rowery, aby zrealizować program wycieczki. Celem jej było poznanie ciekawej i niepowtarzalnej bydgoskiej architektury mieszkalnej z końca XIX i początku XX wieku. Rowerzyści poznali ulicę Sygnałową, Konduktorską, Kapliczną, Przemysłową i inne. Dotarli do pierwszej śluzy, a tam nadarzyła się okazja obserwowania śluzowania statku-pchacza.
Pokonaliśmy trasę 15-to kilometrową. Nie czuliśmy się zmęczeni. Przy kawie podumowaliśmy kolejny, wspaniały rajd, tym razem ulicami Bydgoszczy. Następny wypad planujemy w drugiej połowie maja. Zachęcam „leniuchów” do tej formy wypoczynku, który zawsze ma walory poznawcze zachęca z uśmiechem Barbara Pazgrat.

{gallery}lokomotywownia{/gallery}
Tekst: Andrzej zasada
Zdjęcia: Edwin Bir, Andrzej Zasada

 

Dodaj komentarz

Close Menu