Bydgoskie wzgórza

 Spacer miejski

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy uwielbiają spacery po Bydgoszczy. Są one ciekawe dla rodowitych bydgoszczan oraz tych, którzy zamieszkali w Bydgoszczy w różnych okresach swojego życia.
Po mieście oprawadzają seniorów wyedukowani rodzinni przewodnicy. Profesjonalny kurs dla przewodników po mieście ukńczyło ponad 20 KUTW-owiczów. Większość z nich miała już okazję samodzielego oprowadzania grup po Bydgoszczy.
Ostatni spacer ph. „Wzgórza bydgoskie, spotkanie z mistrzem Twardowskim” przygotowała Renata Repińska.
Miejscem spotkania wycieczkowiczów był pomnik Leona Barciszewskiego. Stamtąd przez Zbożowy Rynek do ul. Kujawskiej. Potem cmentarz na Wzgórzu Wolności i przejście na most Trasy Uniwersyteckiej.
Bardzo cieszyłam się z tego, że mogłam przejść kładką nowej trasy. Trochę się wzruszyłam, ponieważ wspólnie koleżankami i kolegami z naszego uniwersytetu, brałam udział w otwarciu trasy. Wtedy jednak nie było takiej okazji, aby przejść kładkąmówi wzruszna Urszula Cackowska.
Ostatnim punktem spaceru była japońska restauracja suhsi na ul. Toruńskiej. Po trasie, pokiwaliśmy mistrzowi Twardowskiemu, wymalowanym na dużej ścianie budynku. Mural wszystkim bardzo się podobałwspomina Ewa Szymańska.
Organizatorka wyprawy znalazła chyba mało znaną restaurację w Bydgoszczy. Dla wielu z nas, była ona nieznana mimo, że istnieje już 5 lat. Cieszy to, nie trzeba wyjeżdżać do Japonii, aby poczuć smak tego pięknego, odległego krajumówi z uśmiechem Elżbieta Żurawa.

{gallery}spacer_miejski{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Zbigniew Szymański

 

Dodaj komentarz

Close Menu