W hawajskim stylu

 

 Spacer nordic walking

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zakończyli już jedenasty rok akademicki. Ich aktywność jednak nie została zawieszona w 3-miesięcznej próżni.
W okresie wakacji pracują sekcje sportowe take jak: brydżowa, nordic walking,rowerowa. Chętnie korzystać będą z wydarzeń kulturalnych, które na stałe wpisały się w życie miasta np. Rzeka Muzyki.

Miłośnicy nordic walking spotykają się zawsze w czwartki. Podczas każdego spaceru pokonują trasę ok. 6-8-10 km. Wszystko zależy od tego, jaką trasę wyznaczy kierownik grupy, Tadeusz Kochański.
Czerwcowy wypad był zakończeniem wspólnych spacerów z kijkami i bez, w roku akademickim 2017/2018. Grupa zadbała o to, aby było wesoło i kolorowo. W plecakach, każdy miał jakieś pychotki, które po dojściu na miejsce biwakowania, podlegało wspólnej konsumpcji.
Przewodncząca Rady Słuchaczy, Bożena Sałacińska podziękowała Tadeuszowi Kochańskiemu za rok systematycznej pracy, na rzecz koleżanek i kolegów, którzy pragną utrzymać swoją kondycję fizyczną. Był również toast i wspólne odśpiewanie „Sto lat”. Spotkanie zakończyło się jak zwykle tańcami i chóralnym śpiewanim piosenek biesiadnych – relacjonuje Elżbieta Domagała.
– Bardzo lubię wspólne spacery ze swoimi rówieśnikami. Tempo marszu jest zawsze dostosowane do naszych możliwości. Nie ma więc żadnych stresów. Po drodze rozmawiamy, opowiadamy sobie kawały, jest wesoło. W okresie wakacyjnym nie przerywamy spacerów. Postaram się być zawsze wtedy, gdy będę w Bydgoszczy – deklaruje Grażyna Wilajne.{gallery}kijki_parasole{/gallery}
Tekst: Bożena Sałacińska
Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Krystyna Drosik, Barbara Kowalczyk

 

Dodaj komentarz

Close Menu