Polskie Carcassonne

 

 X – lecie Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego

W Szydłowie – „polskim Carcassonne” w dniach 21-22 lipca 2018 r. obchodzono 20 lecie Województwa Świętokrzyskiego. W uroczystości brali udział : Prezes Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego – Eugeniusz Gołembiewski i jego zastępczyni Anna Mackiewicz, wiceprzewodnicząca Rady – Bożena Sałacińska oraz przedstawiciele królewskiego miasta Kowal. Byli również włodarze miast „kazimierzowskich”.

W programie 20. Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego o Miecz Króla Kazimierza był: m.in. III Turniej Łuczniczy o Sakiewkę Zbója Szydło, Turniej Bojowy o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego, pokazy walk XIV i XV-w. rycerzy, tańce dworskie, kiermasz rękodzieła. Na turniej poza grupami rycerskimi z Polski, zaproszone zostały grupy z Włoch, Węgier, Słowacji, Czech i Niemiec. Ponadto były również delegacje z Litwy i Hiszpanii.

Głównym organizatorem uroczystości był wójt Szydłowa, Jan Klamczyński, który otrzymał z rąk Prezesa SKKW, Eugeniusza Gołembiewskiego, złoty medal Króla Kazimierza Wielkiego. To szczegóne wyróżnienie wojt Szydłowa otrzymał w jubileuszowym – X roku istnienia Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego.

{gallery}szydlow{/gallery}
Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz

Close Menu