Bydgoszcz zachwyciła

Seniorzy z Łodzi zwiedzali Bydgoszcz

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzecciego Wieku z Bydgoszczy gościli grupę 31 osobową z Klubu Seniora z Łodzi. We wspólnie omówionych planach wycieczkowych uwzględniono: spacer po mieście, rejs stateczkiem po Brdzie, muzea, a przede wszystkim główny punkt programu – Opera Nova.

Po przyjeździe grupy do naszego, pięknego miasta, seniorami zajęli się nasi „przewodnicy rodzinni”.- Renata Repińska i Andrzej Zasada.
Po zakwaterowaniu gości w Hotelu „Logan” seniorzy z Łodzi spotkali się z KUTW-owiczami. Nasi artyści przygotowali program artystyczny. Prym wiodła Elżbieta Rogowska, kierowniczka artystyczna Zespołu Teatralno – Kabaretowego „Teatrzyk”. Były występy grupowe, solowe, a nawet nowe duety. Swój debiut zaliczyła Maja Puchalska. Pięknie zaprezentowała się w duecie wokalnym z Jurkiem Witczakiem.
Program był dynamiczny. Były wiersze, piosenki solowe i w duecie. Na koniec spotkania Krysia Lepak zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania.

– Przewodnicząca Rady Słuchaczy, Bożena Sałacińska, zadbała o to, aby każdy „łodzianin” otrzymał folder o naszym mieście. Kierowniczka Klubu Seniora natomiat otrzymała piękny album o naszym regione – mówi Jadwiga Obrzeżgiewicz.

– Spotkanie było udane. Wszystkim podobała się integracyja z bydgoskimi seniorami. Trudno było się rozstać. Już po zakończeniu i oficjalnych pożegnaniach jeszcze śpiewaliśmy piosenki i rywalizowaliśmy ze sobą w kategorii opowiadania kawałów. Jestem przekonana o tym, że przyjedziemy do Bydgoszczy ponownie. Jak wrócimy do Łodzi wspominać będziemy piękną Bydgoszcz, Muzeum Brudu i Mydła, rejs Brdą, zwiedzanie miasta z profesjonalnymi przewodnikami – relacjonuje Halina Dębińska z Łodzi.

Napisz komentarz