Jesienna wycieczka rowerowa

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy systematycznie pokonują siebie i swoje ograniczenia. Od wiosny do późnej jesieni biorą udział w rajdach rowerowych, które systematycznie, od kilku lat, organizuje Andrzej Zasada. Nie było nawet taryfy ulgowej podczas tegorocznego upalnego lata ! „Trędowata” z Ewą Starostecką w roli głównej.

W październiku  17 rowerzystów wybrało się na kolejny rajd. Byliśmy w Ostromecku. Tam z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy kolekcje fortepianów.Widzieliśmy też miejsca w parku, gdzie kręcono plenerowe sceny do filmu. W pięknym krajobrazie złotej jesieni długim zjazdem dotarliśmy do Mozgowiny. Dalej było już niestety pod górkę. Dotarliśmy do miejscowości Pień, skąd podziwialiśmy piękną panoramę doliny Wisły – mówi organizator rajdów, Andrzej Zasada.

Dalej długim podjazdem dotarliśmy do Reptowa,wsi na „końcu świata”, skąd jest wszędzie daleko. Po przejechaniu kilku kolejnych kilometrów byliśmy już w Nowym Dworze. Tam zobaczyliśmy koszary z okresu Księstwa Warszawskiego dla 100 huzarów oraz ich koni. Obecnie jest to budynek mieszkalny. Z Nowego Dworu, jadąc już tylko z górki, dojechaliśmy do mostu na Wiśle. Na zakończenie, spotkała nas mila niespodzianka. Zosia zaprosiła wszystkich na kawę i pyszne ciasto do swojego domu w Fordonie – dodaje Andrzej.

Zachęcam do wszelkiego rodzaju aktywności sportowej, aby jak najdłużej utrzymać kondycje fizyczna. Każdy u nas może wybrać sobie coś dla siebie, uwzględniając swoje potrzeby i możliwości. Proponuję spacery nordic walking, gimnastykę rehabilitacyjna, rajdy rowerowe. Kto temu nie podoła, może wybrać zajęcia z brydża sportowego dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki – proponuje Bożena Sałacińska

Napisz komentarz