Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kijkowe kolorowe spotkania
Fot. Bożena Sałcińska

Kijkowe kolorowe spotkania

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy od ponad dziesięciu lat spotykają się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Sekcję nordic walking od początku jej istnienia prowadził dr Błażej Stankiewicz z UKW. Uczył nas jak poprawnie wędrować z kijkami, jak przeprowadzić rozluźniające ćwiczenia gimnastyczne – wspomina Barbara Barańczyk.

Od kilku lat nie korzystamy ze wsparcia profesjonalisty. W roku ubiegłym kierownikiem grupy, był Tadeusz Kochański. Niestety z uwagi na problemy z kręgosłupem, musiał zrezygnować z
systematycznych spacerów. Od października obowiązki koordynatora przejął Marian
Malinowski – uzupełnia Lila Kazubowska.

– Rok akademicki 2018/19 rozpoczęło 56 nowych słuchaczy. Mam nadzieję, ze spośród nich znajdąsię tacy, którzy będą chcieli poprawić kondycję oraz tacy, którzy będą chcieli jak najdłużej być samodzielni i niezależni od innych. Zachęcamy więc do aktywnego uczestnictwa w cotygodniowych spacerach. Spotykamy się zawsze w czwartki o godz. 10-oo na pętli tramwajowej w Myślęcinku – zachęca Bożena Sałacińska.

Ten post ma jeden komentarz

  1. After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

Dodaj komentarz

Close Menu