Rozwijają skrzydła

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy rozwijają skrzydła.
W każdym kolejnym roku akademickim powstaje nowa sekcja artystyczna, pojawiają się nowe talenty. Nieśmiali, podejmują próby debiutu artystycznego. W okresie wakacji zadebiutowały: Alicja Grzegórska – recytacja, Bożena Lefelbajn – recytacja i akompaniament, Maria Puchalska – wokaliza.

Nieśmiało na sceny bydgoskie i krajowe wkracza Krystyna Lepak. Piękny głos doskonaliła śpiewając w naszym Zespole Wokalnym „A-nutki”. Teraz solo startuje w konkursach ogólnopolskich. Podczas XI Juwenalii organizowanych przez Fundację AVE, została wyróżniona w kategorii solistka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim radości ze śpiewania. Krystyna Lepak ostatnio prezentowała się podczas konferencji senioralnej organizowanej przez ZERiI oraz ZUS.

Utytułowaną naszą malarką jest Elżbieta Łukomska. Jest ona laureatką wielu konkursów. Swoje prace prezentuje w Klubie „Casimirus” oraz w bydgoskiej przestrzeni artystycznej. Ostatnio prezentowała je w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Podczas ostatniej edycji konkursu plastycznego „Kolorowy Trzeci Wiek”, organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, zajęła III miejsce. W poprzedniej edycji ten konkurs wygrała.

 

 

Tags

Napisz komentarz