Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dyskutowali o sprawach seniorów
Fot. Archiwum IF

Dyskutowali o sprawach seniorów

W ramach obchodów „Dnia Seniora” bydgoski Zarząd Okręgu PZERiI wspólnie z ZUS zorganizował konferencję w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy Wyższej Szkole Gospodarki.

Na wstępie obrad gości powitali: dyrektor Oddziału ZUS w Bydgoszczy, Mariusz Jaroniewski i przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zdzisław Tylicki.

Po części oficjalnej na scenie wystąpili seniorzy reprezentujący Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Solo zaśpiewała Krystyna Lepak. Po niej salwy śmiechu wywołała Grupa Form Różnych”Trzeci oddech”.

W części artystycznej wystąpiła młodzież z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy. Po nich na scenę wyszli harcerze z 5 Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej Niezłomni i Burza. W repertuarze były pieśni harcerskie, które wszyscy znają, m.in. „Płonie ognisko i szumią knieje”.

Następnie zebrani wysłuchali wykładu pracownika Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z kolei policjanci z wydziału prewencji opowiedzieli o akcji „Bezpieczny Senior”. Dużym zainteresowaniem licznie zebranych pań cieszyła się też pogadanka o profilaktyce raka piersi.

Po przerwie wykład ilustrowany pokazem slajdów „Aktywne spędzanie czasu – kajakarstwo w każdym wieku. Poznaj swój kraj” wygłosił Mark Weckwerth.

Konferencję zakończył wykład o zdrowiu Bydgoskiej Kuźni Zdrowia pt.„ Zdrowe żywienie a sprawność przez długie lata”.

Dodaj komentarz

Close Menu