Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

KUTW-wicze dla Niepodległej
Fot. Edwin Bir

KUTW-wicze dla Niepodległej

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. Na tak ważnej rocznicy nie mogło oczywiście zabraknąć słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy aktywnie uczestniczyli w obchodach, tej niezwykłej rocznicy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku było jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej historii. Była to więc  doskonała okazja do radości i wspólnego świętowania rocznicy na Wyspie Młyńskiej.

Przedstawiciele Klubu „Pegaz” działającego w ramach KUTW  wzięli  udział w inscenizacji historycznej. Przedstawiała ona  moment podpisania przez marszałka, Józefa Piłsudskiego najważniejszego dokumentu. W części artystycznej, wystąpił Zespół Wokalny „A-nutki”.

-Nasi artyści zaprezentowali licznie zebranym bydgoszczanom, wesoły repertuar piosenek pt. „Lata XX, lata XXX”. Gromkie brawa świadczyły o tym, że KUTW-owicze dali wiele radości wszystkich, niezależnie od wieku- relacjonuje  Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW.

Dodaj komentarz

Close Menu