Wykład w wymiarze międzynarodowym

Cykliczny wykład słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w auli Copernicanum stał się niezwykłym. Spowodował go wiceprzewodniczący Rady Miasta, Ireneusz Nitkiewicz, który przyniósł seniorom 360 kalendarzyków na 2019 rok. Przyszedł na wykład z grupą Ukraińców, przebywających w Bydgoszczy.

Wszyscy słuchacze otrzymali „mikołajka” w postaci kalendarzyków na rok 2019. Ireneusz Nitkiewicz przekazuje je seniorom od wielu lat. Ich fundatorem jest „Przyjaciel KUTW” , eurodeputowany Janusz ZEMKE.
Bożena Sałacińska podziękowała panu Nitkiewiczowi za wieloletnią współpracę oraz pogratulowała wyboru na wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Kwiaty wręczyła Alina Wiśniewska.
Przewodnicząca Rady Słuchaczy, miłym gościom zaprezentowała działalność KUTW. Zwróciła uwagę na wielokierunkową aktywność słuchaczy pracujących w wielu sekcjach. Maria Puchalska oraz Józef Turek wręczyli gościom drobne upominki reklamowe.

Goście z Ukrainy wpisali się w temat wykładu, który wygłosiła Małgorzata Jarocińska. Zatytułowała go: „Przyśniła się dzieciom Polska – o Orlętach Lwowskich”.

Bardzo lubię wykłady Małgosi Jarocińskiej. Są zawsze ciekawe, urozmaicone nagraniami piosenek i piękną recytacją wierszy, które związane są z tematyką wykładu. Brawami na stojąco słuchacze KUTW podziękowali wykładowczyni za kolejną gawędę historyczno – literacką. Janina Lackner wyraziła słowami to, co my, chcielibyśmy powiedzieć – wspomina Genowefa Szczesik.

Tags

Napisz komentarz