Niezależni od nikogo i niczego

Kolejny, cykliczny spacer, członków sekcji nordic walking wiódł urokliwymi ścieżkami leśnymi puszczy bydgoskiej. Wyprawy piesze cieszą się coraz większym zainteresowaniem seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Z ul. Glinki wędrowaliśmy w kierunku pomnika pomordowanych. Tam zapaliliśmy znicze. Podziwialiśmy to, że obelisk jest odświeżony, zadbany. Kilka lat temu opiekę nad zaniedbanym pomnikiem objęła sekcja wolontariacka, której kierowniczką była Zofia Jaworska.

– Po obowiązkowej gimnastyce prowadzonej przez Elżbietę Domagała, udaliśmy się w kierunku restauracji „Pod kogutem”. Niestety jest po sezonie. W związku z tym lokal był zamknięty. To jednak nie zmartwiło nikogo. Panowie: Edwin Bir i Jerzy Nowachowicz zabezpieczyli gorącą, survivalową kawę. Były również własnoręcznie pieczone rogaliki i inne pychotki – mówi Luba Kaczyńska.

– Cieszy to, że potrafimy być samodzielni, niezależni, konstruktywni. Jeszcze trochę, a wszyscy przejdziemy szybki kurs radzenia sobie w życiu – mówi śmiejąc się Lila Kazubowska.

Następny spacer odbędzie się w Myślęcinku. Zbiórka jak zwykle w czwartek o godz. 10:oo na pętli tramwajowej –  informuje kierownik grupy, Marian Malinowski.

Tags

Napisz komentarz