Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Razem ponad pół wieku
FOT. USC nadesłane

Razem ponad pół wieku

 Felicja i Waldemar AGATOWSCY, Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, odznaczeni zostali przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 
Poznaliśmy się w roku 1958 w Warszawie. Byliśmy wtedy studentami pierwszego roku Akademii Medycznej. Przez całe studia byliśmy parą. Ślub zawarliśmy 15lutego 1964. W lutym 2019 będziemy świętowali 55-lecie naszego udanego małżeństwa wspomina Felicja.

Po 6 latach studiów medycznych w Warszawie, podjęliśmy pracę w 1965 roku. Początkowo pracowaliśmy w Siedlcach, a od 1971 w Toruniu. Felicja przepracowała 47 lat, a ja tylko 37 lat – mówi z uśmiechem Waldek.

 – Mamy jedną córkę, lekarkę i dwóch wnuków. Starszy jest już żonaty, ma 30 lat, młodszy wnuk 24 latek, studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu – uzupełnia Felicja.

Do roku 2012 mieszkaliśmy w Toruniu, a na przełomie 2012/2013 przenieśliśmy się do Bydgoszczy. Przez pierwsze 2 lata „tęskniliśmy za Toruniem”. W grodzie nad Brdą poprawialiśmy nadwątlone zdrowie. Okazuje się,że lekarze też chorują – śmieje się Waldek.

Trochę wynudzeni brakiem przyjaciół zaczęliśmy szukać jakiejś alternatywy dla siebie. Z gazety, dowiedzieliśmy się, że istnieje Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Szybko zapisaliśmy się oboje. Okazało się, że był to „strzał w 10-tkę”. Jesteśmy ze swojej decyzji bardzo zadowoleni. Na KUTW z licznych propozycji wybraliśmy dla siebie sekcję brydżową. Korzystamy również z kursu języka angielskiego, wycieczek oraz wyjazdów pobytowych. Poznaliśmy wspaniałych aktywnych ludzi, mamy teraz wielu przyjaciół, z którymi spędzamy każdą wolna chwilę –relacjonuje szczęśliwa słuchaczka KUTW, Felicja Agatowska.

 

Dodaj komentarz

Close Menu