Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Na zaproszenie „Przyjaciela KUTW”
Fot.Bożena Sałacińska

Na zaproszenie „Przyjaciela KUTW”Europoseł Janusz Zemke zaprosił Bożenę Sałacińską z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy na tradycyjne spotkanie noworoczne. Przewodniczącej Rady Słuchaczy towarzyszyły: Bożena Lefelbajn i Helena Wyrzykowska.

 Spotkanie noworoczne zorganizowane przez Eurodeputowanego w Hotelu „Best” swoją obecnością uświetnili:byli  posłowie: Jerzy Wenderlich i Anna Bańkowska. Byli również przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych oraz SLD.

Eurodeputowany w swoim wystąpieniu podsumował 30 lat pracy parlamentarnej, 10 lat pracy w Europarlamencie. Niezwykle ciekawe były podsumowania liczbowe. Np ile osób z regionu kujawsko– pomorskiego odwiedziło Brukselę i Strasburg, ile osób ukończyło kursy komputerowe, ile studentów odbyło staż u Eurodeputowanego.

Z dużą uwagą słuchałam wystąpienia Janusza Zemke. Wszystko do mnie przemawiało, nie było żadnej przesady. Same konkrety – mówi Bożena Lefelbajn.

-Chciałam wystąpić po Europośle i potwierdzić ponad 200 osobowej  grupie siedzącej na sali, że wszystko to, co usłyszeliśmy było faktem. Słuchacze np. naszego uniwersytetu skorzystali z zaproszenia do Europarlamentu w Brukseli i Strasburgu. Mieliśmy wiele innych dowodów sympatii, wsparcia. Za całokształt wieloletniej współpracy i wsparcia Eurodeputowany uhonorowany został w październiku 2018roku, zaszczytnym tytułem „Przyjaciel KUTW” – mówi Bożena Sałacińska.

Podczas rozmowy prywatnej z Eurodeputowanym, przekazaliśmy informację o naszych działaniach na rzecz KUTW, miasta i regionu. Przekazaliśmy Gospodarzowi egzemplarz„Zapiski Kazimierzowskie”. Było w nim kilka artykułów na nasz temat. Był tam również opublikowany mój wiersz o Bydgoszczy- mówi z dumą Helena Wyrzykowska.

Dodaj komentarz

Close Menu