Spotkanie w klubie „Casimirus”

W sali klubowej „Casimirus” odbyło się spotkanie z plastykiem Urzędu Miasta Bydgoszczy. Pan Marek IWIŃSKI miało okazję uczestniczyć w wernisażu prac plastycznych, naszej malarki Grażyny ANIOŁ.

Pan Marek Iwiński swój wykład„Pozytywne zmiany w przestrzeni miasta” ilustrował pięknymi zdjęciami miasta. Zaprezentował brzydkie miejsca Bydgoszczy, które dzięki jego działaniom zmieniły się w urokliwe przestrzenie miejskie. Przedstawił piękne murale miasta, które nie tylko kuszą swoją urodą, ale mają również coś do przekazania mieszkańcom.

Szczególnie uważnie  słuchałam na temat agresywnych reklam, które na trasie podróży zasłaniają krajobraz terenu. W naszym mieście również na dwupasmowych ulicach znajdują się różne reklamy, które często nie dodają urody miastu. Dzięki naszemu plastykowi, bilbordy mają ujednoliconą formę i wyraz artystyczny – mówi Ewa Woźniak.

Cieszy nas bydgoszczan, tych rodowitych i napływowych, że miasto pięknieje, nabiera cech metropolii europejskiej – powiedziała Janina Lackner dziękując naszemu Gościowi.

Marian  Malinowski podziękował i pogratulował Grażynie Anioł, za zaprezentowanie pięknych obrazów, których wartość docenił również pan Marek Iwiński.Napisz komentarz