Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

KUTW-owiczki stypendystkami Ratusza
Fot. Agencja Gazeta i Bożena Sałacińska

KUTW-owiczki stypendystkami Ratusza

W kawiarni „Szpulka” w Miejskim Centrum Kultury stypendia od miasta otrzymali laureaci pierwszej edycji tegorocznego konkursu stypendialnego. Wśród laureatów znalazły się słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy: Maria Chilicka oraz Renata Repińska.

Komisja przyznała pieniądze na 38 projektów. Największą część stanowiły stypendia muzyczne, bo aż 13. Wśród 12 projektów wydawniczych, znalazł się projekt Marii Chilickiej.  W zakresie sztuk wizualnych, teatru oraz edukacji artystycznej stypendium otrzymało dziewięć osób. Wśród stypendystów jest m.in. Renata Repińska, która realizować będzie autorski spektakl estradowy „Liliowy kapelusz”.

 Miasto przyznaje od siedmiu lat stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Każdy może ubiegać się o kwotę do 6 tysięcy złotych na projekty realizowane  w kraju i do 15 tysięcy złotych na projekty zagraniczne. Rocznie Ratusz przeznacza na stypendia ponad pół miliona złotych.Przyznane środki muszą być wykorzystane do końca marca 2019 roku.
Naszym laureatkom gratulujemy stypendiów i życzymy sukcesów w ich realizacji – mówi z dumą Bożena Sałacińska.


Pełna lista stypendystów na stronie Urzędu Miasta:https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/multimedia/aktualnosci/pdf/Lista_stypendystow_2019.pdf

Dodaj komentarz

Close Menu