Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Do tańca i do różańca
Fot. Bożena Sałacińska

Do tańca i do różańca


W klubie Inteligencji Katolickiej działającym przy Kościele Jezuitów w Bydgoszczy odbyło się   spotkanie autorskie Heleny Wyrzykowskiej. Jak zwykle towarzyszyły jej wokalistki: Jadwiga Jurkowska i Janina Kozłowska. Akompaniament zabezpieczył Roman Bleja, akordeonista. Wiersze, poza autorką,recytowała Bożena Lefelbajn. Na widowni swoją koleżankę wspierały duchowo koleżanki z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Autorka spotkania na  początek zaprezentowała wiersze o tematyce religijno –świątecznej. Potem były wiersze patriotyczne, o tematyce rodzinnej. Na koniec spotkania dominowały wiersze i piosenki humorystyczne. Cały występ był niezwykle dynamiczny, dzięki występowi solistek, które pięknie śpiewały piosenki z tekstami Helenki. Spotkanie z poezją KUTW-owiczki zakończyło się wspólnymi pląsami, co przy tego typu spotkaniach jest chyba rzadkością.

Przy pięknych melodyjnych piosenkach, siedząc zaczęłyśmy się kołysać, rytmicznie klaskać. Potem Miecia Knitter zaczęła zachęcać do wspólnej zabawy pozostałych uczestników spotkania. W pewnym momencie, Bożenka Lefelbajn zaczęła tańczyć solo, a po chwili wszyscy utworzyli jeden wielki krąg taneczny. Do zabawy włączył się bardzo chętnie ksiądz Artur – wspomina rozbawiona Elżbieta Domagała.

Spotkanie można podsumować stwierdzeniem, że nasza Helenka pisze wiersze i teksty piosenek –„do tańca i do różańca”.


Dodaj komentarz

Close Menu