Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

U Małgosi zawsze wiosna
Fot. Nadesłane

U Małgosi zawsze wiosna

Sekcję rękodzieła artystycznego od kilku lat prowadzi nasza słuchaczka, Małgorzata Bruzda. Miejscem spotkań jest sala klubowa, 016, w budynku E, ul. Chodkiewicza 30.

Małgosia na każde zajęcia przygotowuje się bardzo starannie. Zaczęła z grupą od prac z krepy i papieru. Teraz panie robią kwiaty ze stylonu, różnych materiałów, szczególnie indyjskich. Sama zabezpiecza uczestniczkom wiele tworzyw, które są niezbędne do wykonania kwiatów, ładniejszych od oryginałów.

Na zajęcia przychodzę od kilku lat. Każde z nich jest ciekawe, interesujące. Małgosia jest bardzo cierpliwa, wszystko nam tłumaczy, aby każda wykonana praca była niezwykła – mówi Mieczysława Knitter.

Wydawało mi się, że nie mam cierpliwości do prac, wymagających dokładności i staranności. Okazało się, że było to mylne stwierdzenie. Teraz cieszę się, że potrafię wykonać wiele rzeczy. Własnoręcznie robione przeze mnie prezenty są wyczekiwane przez moją rodzinę i przyjaciół – mówi z dumą Janina Lackner.

Na zajęcia zapraszam wszystkie panie w każdy piątek od godz. 13-oo do 15-oo. W dobrej serdecznej atmosferze wykonujemy piękne rzeczy, ale przede wszystkim ćwiczymy sprawność swoich rąk oraz umiejętność koncentrowaniu się na zadaniu. Najbliższe zajęcia poświęcone będą „słodkim różom”. Co to znaczy, dowiecie się na zajęciach – mówi z uśmiechem, Małgosia.


Dodaj komentarz

Close Menu