Obywatel w świetle mediów !

W sali sesyjnej bydgoskiego Ratusza odbyło się kolejne spotkanie mieszkańców miasta w ramach Bydgoskiego Forum Obywatelskiego. Wśród licznie zebranych, znaleźli się słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Krystyna Cofta – Wysokińska, Czesław Hoppe i Bożena Sałacińska.

Temat „Obywatel w świetle mediów” realizowany był w formie telekonferencji. Głównym bohaterem był Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Redaktor Jarosław Kurski zamierzał być w Bydgoszczy. Nie przyjechał z uwagi na publikację dotyczącą taśm odnoszących się do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. – Musiałem więc zostać w redakcji, bo kapitan nie schodzi z okrętu, zwłaszcza w czasie sztormu – powiedział.
Przypomniał, że przed „taśmami Kaczyńskiego” były taśmy KNF i teksty o aferze SKOK. – To „Gazeta Wyborcza” pisze agendę wydarzeń politycznych
– mówi Kurski.

Ideą przewodnią powstania Bydgoskiego Forum Obywatelskiego było stworzenie przestrzeni i klimatu do dyskusji o sprawach istotnych dla każdego obywatela, zainteresowanego wydarzeniami i mechanizmami funkcjonowania współczesnego świata, Europy, Polski, a przede wszystkim naszej małej Ojczyzny – Bydgoszczy. Raz w miesiącu, zawsze we wtorek o 18.00, w Sali Sesyjnej Ratusza odbywają się sesje, w obecności ekspertów z omawianych dziedzin. Wstęp wolnyTags

Napisz komentarz