Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Chapeau bas
Fot. Bożena Sałacińska

Chapeau bas

Szapo ba dla talentów artystycznych słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Grupy artystyczne zaprezentowały się w sali koncertowej „Copernicanum” UKW, podczas koncertu charytatywnego dla „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

W koncercie wzięły udział: Zespół Wokalny „A-nutki” oraz „Okazjonalni”. Publiczność porwał duet wokalny w składzie: Krystyna Lepak i Grażyna Jabłońska. Były również skecze kabaretowe oraz występ Grupy Form Różnych „Trzeci oddech”.

Koncert charytatywny przygotowała i prowadziła Renata Repińska. W swoim wystąpieniu powiedziała o idei koncertu i zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nawiązała również do wydarzeń w Gdańsku. Po czym wszyscy w skupieniu wysłuchali piosenki Jacka Kaczmarskiego pt. „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Występy grup artystycznych przeplatane były wręczaniem prezentów za numerowane losy. Każdy uczestnik otrzymał los po wrzuceniu pieniążków do puszki na rzecz „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Koncert charytatywny był niezwykły z uwagi na szlachetny cel oraz wysoki poziom artystyczny naszych słuchaczy. Uważam, że artyści KUTW mogliby prezentować się na wszystkich scenach teatralnych – mówi z dumą Krystyna Berg.


Dodaj komentarz

Close Menu