Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

ORIGAMI w/g ANI
Fot. KUTW

ORIGAMI w/g ANI

ORIGAMI w/g ANI

 Najdłużej działającą sekcją artystyczną Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy jest sekcja origami. Prowadzi ją   niezmiennie, od początku istnienia KUTW, instruktorka, Anna Kuś. Ania, za swoją wieloletnią pracę wyróżniona została tytułem „OSOBOWOŚĆ KUTW”. Otrzymała również „DOKTORAT NAUK WSZELAKICH” za długoletnie „studiowanie”. Jest laureatką wielu nagród, które otrzymała za udział w konkursach oraz za wieloletnią pracę instruktorską.

Biorę udział w pracy sekcji, od początku jej powstania. Mogę realizować swoje pasje artystyczne. Przy okazji ćwiczę sprawność palców oraz całych rąk. Poprawiam koncentrację uwagi, wyciszam swoje emocje.Nie można przecież pracować przy dużym napięciu emocjonalnym – zwierza się również DOKTOR KUTW, Eugenia Szczesik.

Członkinie naszej sekcji biorą udział we wszystkich możliwych prezentacjach artystycznych, podczas imprez senioralnych w mieście.Ostatnio wystawialiśmy swoje dzieła w BCWiOP na ul. Gdańskiej oraz na konferencji senioralnej, która odbyła się w Bibliotece Głównej UKW – mówi z dumą Basia Marcinkiewicz.

Do grupy dołączyłam niedawno. Miałam pewne obawy, czy dam radę. Czy w ogóle mam jakiekolwiek zdolności do wykonywania prac, z maleńkich kawałków papieru. Teraz mogę powiedzieć, że odkryłam siebie na nowo. Zachęcam jednocześnie wszystkich niedowiarków, aby spróbowali. Jak już przyjdą na zajęcia do Ani, pokochają grupę i origami – mówi szczęśliwa Bożena Lefelbajn.

Chciałabym podziękować bardzo serdecznie Ani Kuś nie tylko za wieloletnią pracę, piękny uśmiech, ale za laurki, którymi uszczęśliwiałam, europosłów, posłów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych. Widząc ich podziw, cieszyłam się ogromnie z tego, że wśród nas są TACY ARTYŚCI – mówi z dumą Bożena Sałacińska.

Dodaj komentarz

Close Menu