Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

O seksualności seniorów i nie tylko
Fot. Bożena Sałacińska i Edwin Bir

O seksualności seniorów i nie tylko

Gazeta Pomorska zaprosiła seniorów na kolejne, III Forum Seniora, które zorganizowane zostało w Bydgoskim Centrum Handlowo – Wystawienniczym w Myślęcinku. Na 500 zaproszeń, słuchaczom Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy, udało się zdobyć 16 wejściówek.

Tematyka Forum była bardzo ciekawa i różnorodna. Wykład, inaugurujący forum, wygłosił prof. Zbigniew Izdebski seksuolog i specjalista poradnictwa rodzinnego. Mówił o obawach pań i panów w wieku senioralnym oraz ich niepotrzebnej, szybkiej rezygnacji z życia seksualnego.
Następnie można było skorzystać z wykładów panelowych dotyczących: zdrowia, aktywności, bezpieczeństwa, wiedzy, nowych technologii i pasji seniorów.

Na Forum, jak zwykle w przestrzeni publicznej, prezentowali się nasi słuchacze. W holu BCH-W wystawione były obrazy seniorów. Wśród nich znalazły się prace Elżbiety Łukomskiej i Zbigniewa Wypijewskiego. Na panelu dot. bezpieczeństwa, Janina Lackner zaprezentowała swoje zdolności aktorskie. Wspólnie z prowadzącym, wystąpiła w scence, która obrazowała jak nie należy rozmawiać i postępować z potencjalnym oszustem. Innym akcentem naszej obecności na Forum, była informacja w „Strefie seniora” na temat artystycznej działalności naszego uniwerku. Informację przygotowała Bożena Sałacińska. Jestem dumny z naszych 4 „OSOBOWOŚCI KUTW”. Każdy z nich w innej formie reklamuje nasz „uniwerek” –mówi z dumą Czesław Hoppe.

W części artystycznej zaprezentował się Teatr Form Różnych „Nasza klasa”, działający przy Kujawsko – Pomorskim Centrum Kultury. Grupa wystąpiła w spektaklu „Żarty na stronę”.

Tekst: Bożena Sałacińska
Zdjęcia: Edwin Bir, Bożena SałacińskaDodaj komentarz

Close Menu