Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dla Karoliny
Plakat

Dla Karoliny

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy byli współorganizatorami akcji charytatywnej połączonej z kiermaszem i licytacją na rzecz studentki Wydziału Edukacji Muzycznej, Karoliny PAŁASZ, chorującej od 2013 roku na stwardnienie rozsiane.

Moja pasją jest muzyka, kocham śpiewać, uwielbiam pracę z dziećmi. Choroba jednak spowodowała mocne zweryfikowanie moich planów życiowo – zawodowych oraz marzeń. Nie poddaję się i nadal mam duże plany na przyszłość. Jestem osobą z ogromną wolą walki, jednak w tej walce oprócz wsparcia bliskich są potrzebne trzy drogi leczenia : farmakologiczne, ciągła rehabilitacja i wsparcie psychologiczne, co niestety jest bardzo kosztowne i ma ogromny wpływ na sytuację finansową mojej rodziny. Najbardziej obciążającym kosztem jest nierefundowany lek o nazwie FAMPYRA, który ma na celu poprawić moje chodzenie. Aktualnie nie jestem w stanie przejść 100 metrów samodzielnie – mówi ze wzruszeniem Karolina Pałasz.

W koncercie swoje talenty wokalne zaprezentowały: Krystyna Lepak i Ewa Zasada. Wśród widowni znalazła się duża grupa empatycznych słuchaczy KUTW. Niektórzy spośród nich znają osobiście Karolinę. Z pewnością pamiętają Jej występ w Solankach, gdzie mama Karoliny – Katarzyna Pałasz organizowała spotkania integracyjne słuchaczy KUTW z seniorami z Inowrocławia.

Dodaj komentarz

Close Menu