W Magnolii jak w „Sanatorium miłości”

.Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy wypoczywali i rehabilitowali się w Sanatorium „Magnolia” w Ustroniu.

,
W programie pobytu były przede wszystkim zabiegi rehabilitacyjne, z których wszyscy bardzo chętnie korzystali. Było spotkanie z dr Krzysztofem Blecha, który podczas wykładu przedstawił problem ziołolecznictwa w chorobach cywilizacyjnych. Po wykładzie wszyscy otrzymali książki pod tytułem „Ziołolecznictwo Ojca Grzegorza Sroki” , której autorem był wykładowca. Miłą niespodzianką były również dozowniki na leki oraz zioła, dopasowane do odczuwanych dolegliwości – relacjonuje Renata Paluszkiewicz.
Podczas pobytu zaliczyliśmy wspaniałe spacery po Ustroniu z przewodnikiem i bez. Byliśmy również w Sanatorium „Równica”, gdzie TVP realizowała program „Sanatorium miłości”. W Magnolii zorganizowaliśmy imieniny 2 Bożen i 1 Krystyny. Długo wspominać będziemy spotkanie z góralem, p. Marianem. Były wspólne śpiewy, tańce. Pięknie zaprezentowała się wokalnie Lonia Butkiewicz. Swoim wokalem zadziwiła wszystkich obecnych. Góral zaprosił naszą koleżankę do wspólnych występów w okresie letnim – wspomina Joanna Rogala.

Tags

Napisz komentarz