Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Sklep z uczuciami
Fot. Bożena Sałacińska i Edwin Bir

Sklep z uczuciami


W Klubie „Casimirus” Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, odbyło się wiosenne spotkanie poetycko – muzyczne. Jego organizacją zajęła się Mieczysława Knitter. Bohaterką dnia, była Helena Wyrzykowska, utalentowana poetka i mistrzyni rękodzieła artystycznego. Program urozmaicił Zespół Wokalny „Wrzos” z Sicienka.

Helena Wyrzykowska zaprezentowała swoje najnowsze wiersze o tematyce regionalnej, patriotycznej, poruszające sprawy rodzinne i ogólnospołeczne. Świetnymi przerywnikami były piosenki z tekstami Helenki, śpiewane przez zespół „Wrzos”. Wszyscy się świetnie bawili. Były wspólne śpiewy, a nawet tańce.

Podczas spotkania zaprezentowali się również przedstawiciele regionalnego zespołu wokalnego „Kałaczkowianki”, w którym śpiewa Helenka. Swoim występem udowodniła, że ma również talent wokalny.

Na zakończenie, każdy z uczestników spotkania otrzymał podziękowanie od poetki z mottem na dalsze życie. Spotkanie było przygotowane profesjonalnie. Sala udekorowana była pięknymi, kolorowymi kwiatami i żurawiami. Edwin Bir zabezpieczył nagranie śpiewających ptaków. Bożena Lefelbajn, pięknie grała na pianinie utwory pasujące do recytowanej poezji.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia serdecznie podziękowali jego uczestnicy.Dodaj komentarz

Close Menu